Bielizna po rekonstrukcji

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Bielizna po rekonstrukcji

Kobiety po amputacji piersi czują się mniej atrakcyjne i wartościowe. Z tejże przyczyny należy rozbudzić w nich ponowną chęć życia. Pomóc w tym może bielizna po rekonstrukcji i plastyce piersi, która pozwoli chorej na nowo uwierzyć w siebie.

      Jaka powinna być bielizna po rekonstrukcji i plastyce piersi? Po pierwsze luźna i nieopinająca. Jest to ważne, gdyż zanim rany pooperacyjne zagoją się, minie sporo czasu. Stanik dla Amazonki musi lekko opinać opatrunek, lecz go zbytnio nie uciskać. Powinien być również uszyty z materiałów, które doskonale przepuszczają powietrze. To bardzo ważne, żeby tlen docierał do rany pooperacyjnej. Dzięki temu szybciej się goi.

       Bielizna po rekonstrukcji i plastyce piersi powinna również być uszyta z najlepszych materiałów. Ma to ogromny wpływ na jej wygląd i samopoczucia chorej. Dzięki temu, że jest piękna, świeżo upieczonej Amazonce zrobi się lżej na sercu. Taka bielizna musi mieć również specjalną kieszonkę na umieszczenie implantu. Dzięki temu sztuczna pierś będzie wyglądała bardziej naturalnie i podniesie się jej owal. Problemem po rekonstrukcji piersi może być dobranie odpowiedniej miseczki. Jednak w takim przypadku warto doradzić się ekspedientek tu pracujących. One z pewnością widziały setki podobnych przypadków i będą umiały pomóc.

      Biustonosz po rekonstrukcji ze specjalnym pasem uciskowym nosi się do zagojenia ran i ustąpienia obrzęku piersi. Warto więc zadbać, by kobiecie po operacji było w nim wygodnie i by na dłuższą metę go polubiła. Zanim kupi na powrót normalny kobiecy stanik, minie kilka miesięcy. Poza tym luz i swoboda stanika jest zalecana również ze względów medycznych. Węzy chłonne znajdujące się w pobliżu operowanego miejsca muszą mieć wolną przestrzeń, by nie doszło w tamtej okolicy do żadnych podrażnień ani rozwoju stanu zapalnego.