Blog dlaStopy.pl
122 odsłony

Karta DiLO dla pacjentów onkologicznych - dla kogo, do czego uprawnia?

Kartę DiLO możesz uzyskać przy podejrzeniu nowotworu złośliwego od lekarza rodzinnego, lekarza specjalisty lub w szpitalu. Zielona karta dokumentuje cały proces diagnostyki i leczenia, aż do jego zakończenia. Więcej informacji na temat zielonej karty DiLO znajdziesz w artykule.

321 odsłony

Jak zmierzyć rozmiar biustu po mastektomii? Porady i wskazówki

Przedstawiamy szczegółowe instrukcje pomiaru obwodu pod biustem oraz rozmiaru miseczki, zarówno dla osób po usunięciu jednej, obu piersi, jak i bez piersi. Przekazujemy praktyczne wskazówki, jak dokładnie zmierzyć rozmiar.  Podkreśla znaczenie dokładności pomiarów, aby zapewnić komfort.

492 odsłony

Lista nowych, refundowanych leków onkologicznych od 1 kwietnia 2024 roku

Od 1 kwietnia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji leków dla pacjentów onkologicznych. Siedem z 33 leków zostanie przeznaczonych na leczenie chorób nowotworowych, w tym m.in. na raka jajnika, raka szyjki macicy, białaczki limfocytowej czy raka wątroby. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

7048 odsłony

Refundacja wyrobów kompresyjnych uciskowych od 1 stycznia 2024 roku

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji odzieży kompresyjnej uciskowej. Została wprowadzona refundacja na wyroby produkowane seryjnie oraz nastąpiły zmiany w wyrobach na zamówienie. Zapraszamy do przeczytania artykułu i zapoznania się z zmianami w refundacji.

Nowe zmiany w refundacji NFZ dla amazonek: praktyczny przewodnik
7781 odsłony

Nowe zmiany w refundacji NFZ dla amazonek: praktyczny przewodnik

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji dla amazonek. Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem, który powstał we współpracy z Panią Agatą (Kolorowe raki, Onkobaza). Opisaliśmy wszystkie zmiany oraz ważne tematy związane z nową refundacją.

13286 odsłony

Refundacja na biustonosze, protezy piersi i peruki po mastektomii od 1 stycznia 2024

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji dla kobiet po mastektomii. Zostanie wprowadzona refundacja m.in. na biustonosze do protez, biustonosze i pasy kompresyjne czy rękawy kompresyjne okrągłodziane. Dotychczasowe refundacje np. na protezy piersi czy peruki zostaną zwiększone.

23 odsłony

Farbowanie włosów po chemioterapii – czy jest możliwe, jakie farby wybrać?

Farbowanie włosów po chemioterapii jest częstym dylematem wielu osób, które wyzdrowiały i chcą odzyskać swój poprzedni wygląd i pewność siebie. Sprawdź, kiedy i jak farbować włosy po chemioterapii!

7 odsłony

Rola terapii hormonalnej w leczeniu raka piersi

Terapia hormonalna odgrywa znaczącą rolę w leczeniu raka piersi. Kiedy jest ona stosowana? Jak oddziałuje na organizm? Jakie może wywoływać skutki uboczne?

89 odsłony

Jak prać i suszyć rajstopy? Poradnik krok po kroku!

Rajstopy, a także pończochy, legginsy czy cienkie skarpetki, wymagają szczególnej pielęgnacji, aby mogły posłużyć nam jak najdłużej. W przeciwnym razie mogą szybko się uszkodzić – mogą pojawić się w nich oczka, zaciągnięcia, mogą się zbiegnąć lub rozciągnąć. W jaki sposób prać rajstopy oraz jak je suszyć? Doradzamy!

Loading...