Blog dlaStopy.pl
1790 odsłony

Refundacja wyrobów kompresyjnych uciskowych od 1 stycznia 2024 roku

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji odzieży kompresyjnej uciskowej. Została wprowadzona refundacja na wyroby produkowane seryjnie oraz nastąpiły zmiany w wyrobach na zamówienie. Zapraszamy do przeczytania artykułu i zapoznania się z zmianami w refundacji.

Nowe zmiany w refundacji NFZ dla amazonek: praktyczny przewodnik
2126 odsłony

Nowe zmiany w refundacji NFZ dla amazonek: praktyczny przewodnik

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji dla amazonek. Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem, który powstał we współpracy z Panią Agatą (Kolorowe raki, Onkobaza). Opisaliśmy wszystkie zmiany oraz ważne tematy związane z nową refundacją.

6637 odsłony

Refundacja na biustonosze, protezy piersi i peruki po mastektomii od 1 stycznia 2024

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji dla kobiet po mastektomii. Zostanie wprowadzona refundacja m.in. na biustonosze do protez, biustonosze i pasy kompresyjne czy rękawy kompresyjne okrągłodziane. Dotychczasowe refundacje np. na protezy piersi czy peruki zostaną zwiększone.

32 odsłony

Profilaktyczna mastektomia. Kiedy jest stosowana? Na czym polega?

Mastektomia profilaktyczna, znana również jako mastektomia prewencyjna albo zapobiegawcza, to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu jednej lub obu piersi w celu zmniejszenia ryzyka zachorowania na raka piersi. Kiedy przeprowadza się ten zabieg? Jak się go wykonuje?

32 odsłony

Rodzaje biustonoszy – czym się różnią?

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów biustonoszy, przy czym każdy z nich zaprojektowany z myślą o innym przeznaczeniu i potrzebach. Oto lista, na której znajdziesz najpopularniejsze rodzaje biustonoszy i miseczek stosowanych w tej bieliźnie!

32 odsłony

Biustonosz po operacji powiększenia biustu. Do czego służy? Jak go wybrać? Jak długo nosić?

Po operacji powiększenia piersi dobór odpowiedniego biustonosza i jego prawidłowe noszenie odgrywają kluczową rolę. Sprawdź nasz poradnik, w którym wyjaśniamy, jakie zadanie ma biustonosz pooperacyjny, jak go wybrać i jak długo go nosić!

32 odsłony

Jak zmierzyć rozmiar biustu krok po kroku?

Aby zmierzyć rozmiar piersi i dobrać na tej podstawie odpowiedni biustonosz, należy wykonać kilka kroków. Zobacz nasz poradnik, w którym znajdziesz pomocne informacje!

44 odsłony

Jak się ubierać w ciąży, aby wyglądać stylowo i modnie?

W ciąży ciało kobiety przechodzi niezliczone zmiany, a zachowanie stylu i komfortu staje się nowym wyzwaniem. W naszym artykule odkryjemy, jakie ubrania pozwolą ci czuć się pięknie i modnie podczas tych wyjątkowych miesięcy. Dowiesz się również, dlaczego rajstopy uciskowe to nie tylko trend, ale i ważny element dbałości o zdrowie przyszłej mamy.

Pielęgnacja peruk syntetycznych i naturalnych – jak je myć?
164 odsłony

Pielęgnacja peruk syntetycznych i naturalnych – jak je myć?

Peruka potrafi odmienić wygląd w mig. Aby jednak dobrze prezentowała się przez długi czas, duże znaczenie ma jej odpowiednia pielęgnacja. Jak dbać o peruki syntetyczne i naturalne?

Loading...