Blog dlaStopy.pl
201 odsłony

Jak zmierzyć rozmiar biustu po mastektomii? Porady i wskazówki

Przedstawiamy szczegółowe instrukcje pomiaru obwodu pod biustem oraz rozmiaru miseczki, zarówno dla osób po usunięciu jednej, obu piersi, jak i bez piersi. Przekazujemy praktyczne wskazówki, jak dokładnie zmierzyć rozmiar.  Podkreśla znaczenie dokładności pomiarów, aby zapewnić komfort.

397 odsłony

Lista nowych, refundowanych leków onkologicznych od 1 kwietnia 2024 roku

Od 1 kwietnia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji leków dla pacjentów onkologicznych. Siedem z 33 leków zostanie przeznaczonych na leczenie chorób nowotworowych, w tym m.in. na raka jajnika, raka szyjki macicy, białaczki limfocytowej czy raka wątroby. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

6103 odsłony

Refundacja wyrobów kompresyjnych uciskowych od 1 stycznia 2024 roku

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji odzieży kompresyjnej uciskowej. Została wprowadzona refundacja na wyroby produkowane seryjnie oraz nastąpiły zmiany w wyrobach na zamówienie. Zapraszamy do przeczytania artykułu i zapoznania się z zmianami w refundacji.

Nowe zmiany w refundacji NFZ dla amazonek: praktyczny przewodnik
6666 odsłony

Nowe zmiany w refundacji NFZ dla amazonek: praktyczny przewodnik

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji dla amazonek. Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem, który powstał we współpracy z Panią Agatą (Kolorowe raki, Onkobaza). Opisaliśmy wszystkie zmiany oraz ważne tematy związane z nową refundacją.

12064 odsłony

Refundacja na biustonosze, protezy piersi i peruki po mastektomii od 1 stycznia 2024

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji dla kobiet po mastektomii. Zostanie wprowadzona refundacja m.in. na biustonosze do protez, biustonosze i pasy kompresyjne czy rękawy kompresyjne okrągłodziane. Dotychczasowe refundacje np. na protezy piersi czy peruki zostaną zwiększone.

38 odsłony

Jak prać i suszyć rajstopy? Poradnik krok po kroku!

Rajstopy, a także pończochy, legginsy czy cienkie skarpetki, wymagają szczególnej pielęgnacji, aby mogły posłużyć nam jak najdłużej. W przeciwnym razie mogą szybko się uszkodzić – mogą pojawić się w nich oczka, zaciągnięcia, mogą się zbiegnąć lub rozciągnąć. W jaki sposób prać rajstopy oraz jak je suszyć? Doradzamy!

164 odsłony

Kiedy zaczynają rosnąć piersi u dziewcząt?

Rozwój piersi jest naturalnym procesem zachodzącym w okresie dojrzewania nastolatek. Kiedy rozpoczyna się ten proces? Jakie objawy mu towarzyszą? Do kiedy rośnie biust? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

102 odsłony

Pajączki na nogach. Jakie są przyczyny i leczenie popękanych naczynek na nogach?

Na Twoich nogach widoczne są czerwone lub niebieskie cienkie żyłki? To pajączki naczyniowe, czyli poszerzone naczynka podskórne. Jak dochodzi do ich powstania? W jaki sposób można je leczyć?

88 odsłony

Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki? Sprawdź te zestawienia!

Dopasowanie koloru rajstop oraz koloru sukienki może być dużym wyzwaniem. Jakie zestawienia kolorystyczne będą najlepszym wyborem? Sprawdź przygotowany przez nas poradnik, w którym znajdziesz gustowne propozycje!

Loading...