Blog dlaStopy.pl
1069 odsłony

Refundacja na biustonosze, protezy piersi i peruki po mastektomii od 1 stycznia 2024

1444 odsłony

Co to jest mastopatia? Objawy, przyczyny i leczenie

Szacuje się, że piersi mastopatyczne ma nawet połowa kobiet w wieku reprodukcyjnym. Czym dokładnie jest mastopatia? W jaki sposób się ją rozpoznaje i leczy? Co jest główną przyczyną tej dolegliwości?

1016 odsłony

Jak pielęgnować i czyścić protezę piersi ?

Kobiety, które posiadają protezę piersi muszą pamiętać o jej właściwej pielęgnacji. Jest to podstawą do tego, aby utrzymać optymalny poziom higieny. Trzeba jednak zaznaczyć, że proces ten musi odbywać się zgodnie z kilkoma podstawowymi zasadami. Nieostrożne mycie lub zbyt agresywne środki mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia powierzchni. Wiele zależy od tego, z jakiego tworzywa została wykonana proteza. Poniżej umieszczono kilka praktycznych wskazówek, które warto jest wdrożyć w życie.

371 odsłony

Samobadanie piersi

Rak piersi zbiera w Polsce niechlubne żniwo. Z roku na rok rośnie odsetek kobiet, u których stwierdza się ten nowotwór, niestety coraz częściej w najtrudniejszej złośliwej postaci. Wciąż na raka piersi umiera zbyt wiele kobiet, które udałoby się uratować, gdyby wcześniej zgłosiły się na badanie kontrolne lub przeprowadzały w domu samobadanie piersi. Warto o tym mówić głośno, bo 21 wieku istnieją skuteczne sposoby na wczesną diagnozę guzów piersi.

637 odsłony

Czy profilaktyka zdrowotna pozwala uniknąć raka piersi?

1548 odsłony

Dieta dla amazonek - co zawiera i jakie korzyści zapewnia

600 odsłony

USG, mammografia, testy genetyczne - nowoczesne metody diagnostyki raka piersi.

935 odsłony

Zdrowe piersi: co warto wiedzieć o zmianach nowotworowych?

16 odsłony

Jakie są najczęstsze nowotwory u kobiet w Polsce?

Co roku na nowotwory w Polsce zapada około 97 tysięcy Polek według prognoz European Cancer Information System (ECIS) zgodnie z danymi na 2020 rok. Jakie są najczęściej diagnozowane nowotwory u kobiet? Poniżej znajdziesz 5 najczęściej wykrywanych rodzajów raka u kobiet wraz z opisem ich głównych objawów oraz metod diagnostyki.

Loading...