II stopień kompresji (średni ucisk)

Rajstopy, podkolanówki i pończochy uciskowe 2 stopień kompresji (23-32 mmHg) ze średnim uciskiem wspierają leczenie przewlekłej niewydolności żylnej powodującej powstawanie żylaków. Dostępne w naszym sklepie Dla Amazonek wyroby przeciwżylakowe to najwyższa jakość – komfort, styl i trwałość!

Oferujemy wyroby uciskowe od Veera oraz Aries Avicenum. Dzięki zastosowaniu najlepszej klasy włókien oraz specjalnych technologii produkcji pończochy, podkolanówki i rajstopy uciskowe tych marek skutecznie pomagają w redukcji objawów niewydolności żylnej. Jednocześnie wyróżniają się wysokim poziomem wygody oraz estetycznym wyglądem. Dostępne są w wielu rozmiarach i wersjach długości – normalne, długie.

Zobacz wszystkie dostępne u nas rajstopypończochy i podkolanówki uciskowe 2 stopień kompresji!

Terapia uciskowa – leczenie niewydolności żylnej

Przewlekła niewydolność żylna jest główną przyczyną powstawania żylaków. Towarzyszą jej dolegliwości jak uczucie ciężkości nóg, ich zmęczenie, mrowienie, skurcze mięśni, pajączki – popękane naczynka. Najczęściej dotykają one kobiet, między innymi pracujących na siedząco, stojąco, w okresie ciąży.

Główną metodą leczenia niewydolności żylnej kończyn dolnych jest kompresjoterapia, która polega na noszeniu odpowiednich wyrobów uciskowych. Poprzez wywołanie nacisku na żyły i ich zastawki wspomagają one przepływ krwi i zapobiegają jej zastojom.

Kiedy stosować wyroby uciskowe z 2 stopniem kompresji?

Wyroby uciskowe stosowane w kompresjoterapii kończyn dolnych mają różne stopnie ucisku. Właściwy stopień ucisku powinien być dobrany przez lekarza w zależności od zaawansowania dolegliwości. Średni stopień ucisku, czyli stopień 2 (23-32 mmHg) polecany jest głównie w lekkiej i przewlekłej niewydolności żylnej, zakrzepowym zapaleniu żył, zakrzepicy, żylakach. Wyroby z tą klasą kompresji mogą być też używane po operacjach żylaków jak stripping, po skleroterapii.

Jest 81 produktów.

Pokazano 1-44 z 81 pozycji

Aktywne filtry