I stopień kompresji (lekki ucisk)

Popraw kondycję swoich nóg z wygodnymi i modnymi wyrobami uciskowymi! W naszym sklepie znajdziesz markowe pończochy, rajstopy i podkolanówki uciskowe 1 stopień kompresji (18-21 mmHg) z lekkim uciskiem.

Oferujemy wyroby przeciwżylakowe z 1 stopniem (klasą) kompresji od marek jak Veera oraz Aries Avicenum – uznanych producentów wyróżniających się wysoką klasą swoich produktów uciskowych. Skutecznie łagodzą one objawy towarzyszące niewydolności żylnej – redukują uczucie ciężkości nóg, nadmiernego napięcia i przemęczenia. Wybrane z nich mają właściwości antybakteryjne ze względu na dodatek jonów srebra. Wyróżniają się również stylowym wyglądem – to modele czarne i beżowe, także z dekoracyjnymi koronkami. Wiele rozmiarów i długości umożliwia indywidualne dopasowanie ich do sylwetki.

Sprawdź wszystkie dostępne u nas podkolanówki, rajstopy i pończochy uciskowe 1 stopień kompresji!

Kompresjoterapia – leczenie niewydolności żylnej

Kompresjoterapia, czyli terapia uciskowa jest podstawową formą leczenia niewydolności żylnej kończyn dolnych, która powoduje powstawanie żylaków. Ucisk wywoływany na kończyny wspomaga prawidłowe działanie zastawek żylnych i przepływ krwi, co przekłada się na zniwelowanie objawów jak obrzęki, uczucie ciężkości nóg, ich zmęczenie, pękanie naczynek krwionośnych.

Dla uzyskania odpowiednich efektów dobiera się stopień kompresji rajstop, pończoch czy podkolanówek, czyli siłę ich ucisku. Powinien być on dopasowany indywidualnie przez lekarza.

Kiedy stosować wyroby uciskowe z 1 stopniem kompresji?

Lekki ucisk jak 1 stopień, czyli 18-21 mmHg jest polecany w przypadku niewielkich zmian żylnych, także przy wystąpieniu żylaków. Również takie wyroby uciskowe rekomendowane są do stosowania w celach profilaktycznych, aby zapobiegać objawom niewydolności żylnej. Mogą być one używane przez osoby pracujące w pozycji siedzącej, stojącej, kobiety w ciąży.

Jest 123 produktów.

Pokazano 1-44 z 123 pozycji

Aktywne filtry