Skarpety uciskowe

Skarpety kompresyjne, uciskowe przeznaczone do stosowania przez kobiety i przez mężczyzn. Pomocne są w dolegliwościach żylnych kończyn dolnych oraz w celu ich profilaktyki. Nasz sklep internetowy oferuje duży wybór skarpet od marek jak Veera, Aries oraz Pani Teresa. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich dostępnych modeli!

Kiedy warto stosować skarpety kompresyjne?

Kompresjoterapia prowadzona z użyciem wyrobów uciskowych do stosowania na kończyny dolne wspomaga krążenie krwi, wywierając stopniowy nacisk od poziomu kostki aż do góry.

Pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty w przypadku objawów chorób żylnych, między innymi:
- Opuchlizny nóg,
- Obrzęków,
- Bolesności nóg,
- Przemęczenia nóg,
- Uczucia ich ciężkości,
- Widocznych zmian żylnych jak popękane naczynka, żylaki.

Również skarpety przeciwżylakowe można stosować w celach profilaktycznych. Polecane są one osobom z podwyższonym ryzykiem pojawienia się dolegliwości żylnych, między innymi kobietom w ciąży, osobom pracującym w pozycji siedzącej, stojącej, a także na czas podróży samolotem, pociągiem czy samochodem, gdy czas spędzany jest w jednej pozycji.

Skarpety uciskowe na żylaki – rodzaje

Medyczne skarpety kompresyjne dzielone są na różne kategorie pod względem stopnia ich kompresji – ucisku, a także rozmiarów i kolorystyki.

Duży wybór wariantów powoduje, że skarpety przeciwżylakowe mogą być dobrane specjalnie do oczekiwań użytkownika, aby zapewnić mu odpowiednie wsparcie w łagodzeniu odczuwanych dolegliwości, komfort oraz stylowy wygląd.

Jak dobrać skarpety przeciwżylakowe?

Wybierając skarpety uciskowe na żylaki, warto pamiętać o sprawdzeniu stopnia ich kompresji – niższy używany jest profilaktycznie, a wyższy w celach leczniczych. Także zaleca się uwzględnienie ich grubości oraz dopasowanie rozmiaru zgodnie z tabelą rozmiarową producenta.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry