Blog dlaStopy.pl
Od 1 stycznia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w refundacji odzieży kompresyjnej uciskowej. Została wprowadzona refundacja na wyroby produkowane seryjnie oraz nastąpiły zmiany w wyrobach na zamówienie. Zapraszamy do przeczytania artykułu i zapoznania się z zmianami w refundacji.

Wyroby uciskowe są bardzo ważne w zapobieganiu i leczeniu obrzęku limfatycznego. Jeśli są dobrze dobrane i regularnie używane, pomagają znacznie w kompleksowym leczeniu obrzęku. NFZ wprowadził refundację na wyroby uciskowe produkowane seryjnie i zmienił zasady refundacji na odzież kompresyjną wykonywaną na zamówienie.

NOWOŚĆ! Grupa N - wyroby kompresyjne produkowane seryjnie

Dotychczas refundowane były tylko produkty uciskowe na zamówienie (szyte na miarę). Od 1 stycznia 2024 roku wprowadzono również refundację na produkty produkowane seryjne, np. rękawy uciskowe, rękawiczki uciskowe, odzież uciskową na stopę, pończochy, podkolanówki czy rajstopy.

Refundacja wyrobów kompresyjnych produkowanych seryjnie, w niektórych produktach została podzielona w zależności od wieku pacjenta, 90% refundacji dla dzieci do 18 r.ż. oraz 70% refundacji dla dorosłych powyżej 18 r.ż. W produktach takich jak: podkolanówki uciskowe, pończochy uciskowe oraz rajstopy uciskowe refundacja została podzielona w zależności od stopnia ucisku wyrobu (do 22 mmHg, do ucisku 32 mmHg oraz do ucisku 34 mmHg). Im wyższy stopień ucisku tym wyższa jest refundacja.

Dodatkowo, dla kobiet po mastektomii została wprowadzona refundacja na gorset (biustonosz) kompresyjny oraz pas kompresyjny. O pozostałych zmianach w refundacji NFZ dla kobiet po mastektomii przeczytasz tutaj: Refundacja na biustonosze, protezy piersi i peruki po mastektomii od 1 stycznia 2024

Podkolanówki uciskowe okrągłodziane produkowane seryjnie z uciskiem od 20 mmHg z minimum 6-miesięczną gwarancją producenta na niezmienność wartości ucisku do 2 par (kod refundacji N.14.01) będą możliwe do zrealizowania przez Internet z wysyłką do domu.

Zapraszamy do zapoznania się z tabelką znajdującą się poniżej, gdzie szczegółowo przedstawiliśmy najważniejsze informacje dotyczące refundacji odzieży kompresyjnej produkowanej seryjnie:

Grupa N - wyroby kompresyjne na zamówienie

Dotychczas była refundacja na wyroby uciskowe na zamówienie, natomiast od 01.01.2024 r. nastąpiło troszkę zmian, m.in. refundacja w niektórych produktach została podzielona w zależności od wieku pacjenta, 90% refundacji dla dzieci do 18 r.ż. oraz 70% refundacji dla dorosłych powyżej 18 r.ż. Wprowadzono również refundację na skarpetę uciskową płaskodzianą bez palców (dotychczas refundacja była tylko na wersję z palcami).

Dodatkowo, w związku z podwyższeniem refundacji dla dzieci do 90% zmniejszyły się kwoty dopłat do limitu dla pacjentów do 18 r.ż.

Zapraszamy do zapoznania się z tabelką znajdującą się poniżej, gdzie szczegółowo przedstawiliśmy najważniejsze informacje dotyczące refundacji odzieży kompresyjnej na zamówienie:

Zobacz jakie refundację możesz uzyskać :

Refundacja na biustonosze, protezy piersi i peruki po mastektomii od 1 stycznia 2024

Zobacz też: Nowe zmiany w refundacji NFZ dla amazonek: praktyczny przewodnik

Loading...