Blog dlaStopy.pl
Aby zmierzyć rozmiar piersi i dobrać na tej podstawie odpowiedni biustonosz, należy wykonać kilka kroków. Zobacz nasz poradnik, w którym znajdziesz pomocne informacje!
Jak zmierzyć rozmiar biustu krok po kroku?

Aby zmierzyć rozmiar piersi i dobrać na tej podstawie odpowiedni biustonosz, należy wykonać kilka kroków. Zobacz nasz poradnik, w którym znajdziesz pomocne informacje!

Czego potrzebujesz, by zmierzyć biust?

Aby wykonać pomiar biustu, konieczne jest zastosowanie miary, najlepiej miękkiej miary krawieckiej, czyli centymetra krawieckiego, który można łatwo owinąć wokół tułowia.

Warto także mieć pod ręką kartkę i coś do pisania, aby łatwo zapisać pomiary. Można też skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów do pomiaru biustu, które pomagają określić rozmiar biustonosza.

Pomiarów można dokonywać na gołym ciele albo w staniku. Do tego celu najlepiej zastosować miękki stanik, który unosi biust i nie powoduje jego spłaszczenia. Pomiary w biustonoszu najlepiej prowadzić wtedy, gdy biust ma mniejszą jędrność. Kobiety o jędrnym biuście mogą prowadzić pomiary bez stanika.

Rozmiar biustu – jak go wyliczyć?

Gdy masz już wszystkie potrzebne akcesoria, możesz przystąpić do dzieła. Poniżej znajdziesz informacje o tym, jak zmierzyć rozmiar biustu w 3 prostych krokach!

1. Zmierz obwód klatki piersiowej
W pierwszym kroku zmierz rozmiar obwodu, owijając centymetrem wokół klatki piersiowej, tuż pod piersiami. Upewnij się, że miarka jest ustawiona poziomo i dość ciasno. Spójrz, gdzie stykają się końce miarki i sprawdź pomiar.

Jeśli liczba przypada pomiędzy rozmiarami obwodów, najlepiej zdecydować się na obwód, który będzie w okolicy danego rozmiaru. Na przykład, jeśli pomiar wyniósł 77 cm, dobry rozmiar to na ogół 75, ponieważ obwód biustonosza rozciąga się i wyposażony jest najczęściej w kilka haftek, które można dopasować do siebie. Niekiedy konieczne jest jednak wybranie węższego obwodu dla lepszego wsparcia, szczególnie przy większych i cięższych piersiach.

2. Zmierz obwód w biuście
W następnym kroku należy zmierzyć szerokość w biuście, czyli inaczej szerokość w piersiach. Do wykonania tego pomiaru pochyl się tak, aby klatka piersiowa była równoległa do podłoża, ponieważ pozwala to zmierzyć całą tkankę piersi. Owiń się centymetrem tak, aby obejmował on najszerszą część piersi. Przytrzymaj go tak, aby nie był zbyt ciasny, ale jednocześnie utrzymywał się w miejscu.

Przy określaniu tego pomiaru warto pamiętać o tym, że każde piersi są inne, dlatego będzie on zależeć od ich kształtu. Niekiedy konieczne jest zaokrąglenie tego wymiaru w górę, by dobrać odpowiedni rozmiar stanika.

3. Oblicz rozmiar miseczki
Aby wyliczyć rozmiar miseczki, odejmij szerokość obwodu od szerokości w biuście. Im większa różnica, tym miseczka będzie większa.

Aby ustalić rozmiar stanika, należy uwzględnić pomiary obwodu i obwodu klatki piersiowej i znaleźć w tabeli rozmiarowej producenta oznaczenie rozmiaru, który odnosi się do różnicy między obydwoma pomiarami. Rozmiar biustonosza z fiszbinami lub bez fiszbin to zatem rozmiar obwodu plus rozmiar miseczki – na przykład 65G, 75B albo 90D.

Przykładowo, kobieta, której obwód pod biustem znajduje się w przedziale od 73 do 77 cm, natomiast jej obwód w biuście wynosi 91-93 cm, powinna sięgnąć po stanik w rozmiarze 75C. Gdy jednak będzie on niewygodny, na przykład jego obwód będzie za szeroki, a miseczka za mała, może również przetestować staniki 70D albo 70E, które również odpowiadają podobnej szerokości w biuście, ale mają mniejszy obwód.

Loading...