Blog dlaStopy.pl
Po operacji powiększenia piersi dobór odpowiedniego biustonosza i jego prawidłowe noszenie odgrywają kluczową rolę. Sprawdź nasz poradnik, w którym wyjaśniamy, jakie zadanie ma biustonosz pooperacyjny, jak go wybrać i jak długo go nosić!
Biustonosz po operacji powiększenia biustu. Do czego służy? Jak go wybrać? Jak długo nosić?

Po operacji powiększenia piersi dobór odpowiedniego biustonosza i jego prawidłowe noszenie odgrywają kluczową rolę. Sprawdź nasz poradnik, w którym wyjaśniamy, jakie zadanie ma biustonosz pooperacyjny, jak go wybrać i jak długo go nosić!

Do czego służy biustonosz pooperacyjny?

Biustonosze pooperacyjne noszone są po różnych zabiegach na piersiach, w tym także po ich powiększeniu. Spełniają one wówczas 4 zasadnicze funkcje:

1. Wsparcie
Biustonosz pooperacyjny zapewnia komfortowe wsparcie nowo powiększonym piersiom, redukując wywierany na nie nacisk i ich ruch. Wsparcie przekłada się na większą wygodę podczas rekonwalescencji po zabiegu.

2. Stabilizacja
Biustonosz pomaga ustabilizować piersi i implanty, zapobiegając nadmiernym ruchom, które mogłyby zakłócić proces gojenia. Stabilizacja jest szczególnie ważna w pierwszych tygodniach po operacji.

3. Kompresja
Wiele biustonoszy pooperacyjnych tworzy delikatny ucisk, co może pomóc zminimalizować dolegliwości pozabiegowe, w tym ból oraz obrzęk, ułatwić prawidłowe gojenie ran i formowanie blizn. Kompresja może również przyczynić się do uzyskania bardziej estetycznego rezultatu zabiegu.

4. Ochrona
Noszenie stanika pooperacyjnego zapewnia także dodatkową ochronę w miejscach, w których wykonano nacięcia. Zapobiega przez to podrażnieniom powodowanym przez odzież i zmniejsza ryzyko powikłań związanych z tarciem lub uciskiem.

Jak wybrać stanik pooperacyjny?

Dobranie odpowiedniego stanika pooperacyjnego może sprawiać dużo kłopotów. Jaki biustonosz po operacji powiększenia biustu będzie odpowiedni? Pod uwagę należy wziąć poniższe czynniki:

Zalecenia lekarza
Przede wszystkim przy wyborze stanika należy postępować zgodnie z zaleceniami przekazanymi przez lekarza. Mogą one odnosić się do rodzaju, stylu i rozmiaru biustonosza, który należy nosić w początkowej fazie rekonwalescencji.

Prawidłowy rozmiar
Należy też dobrać biustonosz o właściwym rozmiarze. Unikaj zbyt ciasnych modeli, ponieważ mogą utrudniać krążenie i powodować dyskomfort. Z drugiej strony zbyt luźne biustonosze mogą nie zapewniać odpowiedniego wsparcia. W celu doboru odpowiedniego rozmiaru warto wcześniej zmierzyć swój obwód w biuście i pod biustem oraz posłużyć się tabelą rozmiarową producenta.

Wygodny materiał
Najlepiej, aby stanik pooperacyjny był wykonany z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału, który ma właściwości oddychające.

Zapięcie z przodu
Najlepiej zdecydować się na biustonosz zapinany z przodu, a nie z tyłu. Biustonosze zapinane z przodu łatwiej się zakłada i zdejmuje, dlatego są one wygodniejsze po zabiegu, ponieważ nie wymagają wykonywania ruchów ramionami.

Bez fiszbin i uciskających szwów
Dobrym wyborem będzie biustonosz bez fiszbin o bezszwowej konstrukcji, aby zminimalizować tarcie, nacisk i podrażnienia w obszarze zabiegowym.

Regulowany obwód i ramiączka
Biustonosze z regulowanymi ramiączkami umożliwiają dostosowanie ich długości do sylwetki, zapewniając wygodę i wsparcie. Regulowany obwód umożliwia zapewnia maksymalne dopasowanie pod biustem.

Jak długo nosić biustonosz pooperacyjny?

Wiele kobiet po zabiegu powiększania piersi zastanawia się, jak długo nosić stanik pooperacyjny. Jakie są najczęstsze zalecenia lekarskie?

W pierwszych 6 tygodniach po operacji chirurdzy często zalecają ciągłe noszenie stanika pooperacyjnego, także podczas snu. Następnie, w miarę postępu gojenia lekarz może zalecić stopniowe przechodzenie z noszenia bielizny pooperacyjnej na normalną.

Nie zaleca się natomiast korzystania z biustonoszy z fiszbinami aż do momentu, w którym powróci czucie w operowanej okolicy.

Po zabiegu powiększenia piersi, tak samo jak po innych zabiegach na biuście, trzeba pamiętać o noszeniu odpowiedniej bielizny, aby zminimalizować ryzyko powikłań i zadbać o swój komfort w okresie rekonwalescencji.

Loading...