Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Biustonosze pooperacyjne

Rekonwalescencja po operacjach piersi to wymagający okres. Jednym z zaleceń pozabiegowych jest noszenie odpowiedniej bielizny – biustonosz pooperacyjny ma na celu ochronę delikatnych tkanek, ich stabilizację i zapobieganie negatywnym skutkom ubocznym.

W naszym sklepie internetowym DlaAmazonek.pl prezentujemy szeroką gamę damskiej bielizny pooperacyjnej, która zapewnia wyjątkowy komfort, pomaga w powrocie do zdrowia i ma kobiecy wygląd. Oferujemy między innymi najwyższej jakości staniki Amoena – uznanego producenta bielizny, strojów kąpielowych oraz protez piersi dla kobiet po zabiegach. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi modelami biustonoszy pooperacyjnych!

Kiedy należy nosić biustonosz pooperacyjny?

Biustonosz pooperacyjny nie jest zwykłą bielizną. Jest rodzajem specjalnego opatrunku, który ma poprawić komfort pacjentki i zmniejszyć ryzyko pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych po zabiegu.

Operacje prowadzone na tak delikatnej tkance jak kobiece piersi wspierane przez odpowiednią bieliznę założoną bezpośrednio po procedurze mogą dać jeszcze lepsze rezultaty. Konieczne jest wtedy uzyskanie właściwego poziomu kompresji – ucisku, aby przeciwdziałać tworzeniu się zastojów, obrzęków i krwiaków, wspierać procesy gojenia się tkanek, a także redukować dolegliwości bólowe. Biustonosze dla amazonek o takich właściwościach nazywane są kompresyjnymi lub uciskowymi.

Wskazania do noszenia biustonoszy pooperacyjnych:
- mastektomia,
- operacje onkoplastyczne,
- rekonstrukcja piersi,
- powiększenie piersi,
- zmniejszenie piersi.

Jak wybrać odpowiedni stanik pooperacyjny?

Dobry biustonosz pooperacyjny – kompresyjny powinien zapewniać komfortowe, bezpieczne wsparcie po zabiegu, ponieważ należy nosić go systematycznie przez okres nawet ponad 12 tygodni.

Aby zaoferować wygodę, stanik pooperacyjny wykonany jest z przyjemnego w dotyku, naturalnego materiału, na przykład bawełny z domieszką elastycznych włókien sztucznych. Szerokie, regulowane ramiączka pozwalają na dopasowanie go do sylwetki, a pas pod biustem wspiera piersi i nie wywołuje nadmiernego ucisku. Znajdujące się w miseczkach kieszonki ułatwiają noszenie protez. Jako że po zabiegu należy ograniczyć ruchomość ramion i zapewnić łatwy dostęp do operowanego miejsca, biustonosze pooperacyjne zapinane są z przodu. Do biustonosza można także zastosować specjalny pas kompresyjny nakładany nad piersiami i mocowany w tylnej części bielizny.

Odpowiedni stanik pooperacyjny powinien być dobrany także pod kątem swojego rozmiaru. Właśnie dlatego producenci bielizny tego rodzaju oferują pacjentkom szeroką gamę jej wariantów. Przy doborze idealnie dopasowanego biustonosza należy skorzystać z tabeli rozmiarowej.

DlaAmazonek.pl – biustonosze pooperacyjne od najlepszych marek


Wybierz najlepszej jakości biustonosze pooperacyjne – skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego i zamów bieliznę, z którą rekonwalescencja po zabiegu będzie przebiegała szybko, komfortowo i bezpiecznie. Zachęcamy do złożenia zamówienia w sklepie DlaAmazonek.pl!