turban wiola bambus B/111
search
  • turban wiola bambus B/111

turban wiola bambus B/111

33,00 zł
Brutto

Bambusowy Turban w Musztardowym Kolorze.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Bezpłatna dostawa powyżej 300zł

 

30 lat doświadczenia

 

Wysyłka w ciągu 24h

 

Gwarancja jakości

Bambusowy lekki turban  ma delikatne marszczenie zebrane nad czołem i z tyłu, co nadaje nieco objętości i sprawia, że turban staje się eleganckim dodatkiem. W czasie wiosennych i jesiennych dni świetnie spełni rolę przejściowej czapeczki.

Materiał bambusowy wytwarzany jest z wysokogatunkowych i ekologicznych włókien celulozowych. Powstaje w wyniku pozyskiwania włókien z pędów bambusa. Po poddaniu odpowiednim procesom – włókno przekształcane jest w przędzę bambusową. Dzięki temu, że bambus jest bardzo trwałą rośliną, rzadko atakują ją szkodniki. Oznacza to, że także hodowla bambusa na tkaninę jest bardzo ekologiczna, albowiem nie wymaga stosowania pestycydów.

Bambus to roślina, która nie jest wymagająca – wręcz przeciwnie. Szybko rośnie, nie potrzebuje specjalnego traktowania. Jak już wcześniej wspominaliśmy, w jej hodowli nie są wykorzystywane żadne substancje chemiczne. Dzięki temu, materiał, który powstaje z włókien bambusowych nie zawiera żadnych toksycznych substancji. Jest więc tkaniną w 100% ekologiczną, bezpieczną w stosowaniu zarówno dla alergików, jak i dzieci. Dodatkowo w materiale bambusowym nie gromadzi się kurz ani roztocza.

Doskonała absorpcja wilgoci – kolejna zaleta bambusa

Dlaczego dzianinę bambusową wykorzystuje się do produkcji pieluch, bielizny nocnej, szlafroków? Ponieważ bambus świetnie chłonie każdą wilgoć, nawet do 60% lepiej niż zwykła dzianina bawełniana. Często stosuje się dzianinę bambusową także do produkcji ekologicznych, mocno zbierających wodę ręczników. 

Dzianina bambusowa z uwagi na antyalergiczność, doskonałą chłonność oraz resztę właściwości, jest coraz częściej stosowana przez producentów odzieży dziecięcej i dodatków tekstylnych dla najmłodszych , dla osób po chemio i radioterapii.

R13510301
1 Przedmiot