Kliny przeciwobrzękowe

Ryzyko wystąpienia obrzęków limfatycznych rąk po mastektomii rośnie. Aby im zapobiegać oraz zmniejszyć te już istniejące, warto zdecydować się na stosowanie odpowiednich wyrobów przeciwobrzękowych jak kliny. W naszej ofercie czeka szeroka gama tego typu produktów, dzięki którym redukcja obrzęków jest jeszcze skuteczniejsza i łatwiejsza!

Jak działa klin przeciwobrzękowy?

Produkt jak klin przeciwobrzękowy ma kształt trójkątnej poduszki wykonanej z pianki i przeznaczony jest on do podtrzymywania ręki, aby zapobiegać pojawianiu się w niej obrzęków limfatycznych oraz zmniejszać te już istniejące.

Działanie klinów przeciwobrzękowych jest bardzo proste. Wystarczy umieścić na klinie rękę skierowaną ku górze, aby spowodować odpływ limfy, czyli chłonki, której nadmiar powoduje pojawienie się obrzęków.

Klin przeciwobrzękowy po mastektomii, wykonany z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału pozwala wtedy na uzyskanie bardzo dobrych efektów i jest przy tym wygodny w użytkowaniu, dlatego jest on bardzo pomocny w przypadku obrzęków limfatycznych.

Kliny przeciwobrzękowe dla kobiet po mastektomii – rodzaje

Kliny przeznaczone dla kobiet po mastektomii oferowane są w różnych wariantach pod względem ich budowy oraz wielkości.

Budowa klinów może być prosta, a także mogą mieć one dodatkowe wgłębienie pozwalające na łatwiejsze utrzymywanie ręki w odpowiedniej pozycji.

Kliny oferowane są również w wariancie z samej pianki i mogą być również wyposażone w dodatkowy pokrowiec – poszewkę, która nadaje się do prania.

W naszej ofercie można również znaleźć inne typy klinów przeciwobrzękowych, między innymi klin przeciwobrzękowy po endoprotezie rozpierający nogi, który pozwala na utrzymywanie ich w odpowiedniej pozycji.

Jak dobrać odpowiedni klin przeciwobrzękowy?

Aby uzyskać najlepsze efekty w terapii przeciwobrzękowej, trzeba wykorzystać odpowiedni klin. Jak dobrać klin przeciwobrzękowy?

Dobór powinien przede wszystkim uwzględniać wymiar klinów przeciwobrzękowych. Różne rodzaje wymiarów klinów dla kobiet po zabiegu mastektomii pozwalają na dostosowanie ich do sylwetki. Aby dobrać odpowiedni model, konieczne jest zmierzenie długości ręki.

Dla dodatkowego komfortu można również zdecydować się na model wyposażony w wyprofilowane wycięcie.

Zapraszamy do zakupu klinów przeciwobrzękowych od uznanych producentów w naszym sklepie!

Aktywne filtry