Na obrzęk limfatyczny

Obrzęk limfatyczny powstaje na skutek zastoju limfy, czyli chłonki. Aby zapobiegać jego wystąpieniu i zredukować jego objawy, warto stosować odpowiednie produkty. Zakupisz je w naszym sklepie online DlaAmazonek.pl!

W dolegliwości jak obrzęk limfatyczny leczenie polega głównie na odpowiednim ucisku tkanek, aby pobudzić przepływ limfy w skórze i tkance podskórnej. Pojawia się obrzęk również po mastektomii i innych operacjach piersi. Właśnie dlatego w naszym asortymencie znalazły się produkty pomagające w redukcji objawów obrzęku limfatycznego – rękawy uciskowe, rollery – wałki do masażu limfatycznego.

Sprawdź dostępne w naszej ofercie produkty redukujące obrzęk limfatyczny!

Kiedy stosować wyroby na obrzęk limfatyczny?

Nadmierna twardość tkanek połączona z napięciem skóry, ograniczenie ruchomości, uczucie ciężkości, dolegliwości bólowe – to główne objawy obrzęku limfatycznego. Może on pojawić się na skutek nieprawidłowego działania układu limfatycznego, ale również urazów oraz operacji.

Objawom obrzęku limfatycznego najlepiej zapobiegać. W tym celu stosowane są specjalne wyroby uciskowe, masaże limfatyczne (drenaż limfatyczny), a także rożne akcesoria oraz ćwiczenia na obrzęk limfatyczny. Dzięki temu można zadbać o właściwy przepływ chłonki w tkankach, aby przeciwdziałać zastojom.

Obrzęk limfatyczny – leczenie domowe

W dolegliwości jak obrzęk limfatyczny leczenie domowe powinno polegać głównie na stosowaniu wyrobów uciskowych, masażu oraz ruchu – ćwiczeń fizycznych.

Nasz sklep internetowy oferuje specjalne rękawy uciskowe, które zapobiegają pojawieniu się obrzęku limfatycznego po operacjach piersi. Wspomagają przepływ krwi i limfy w ramieniu.

Dostarczamy także rollery – wałki, z którymi można prowadzić ćwiczenia na obrzęk limfatyczny w domu. Rolowanie rozmasowuje i rozluźnia tkanki, a także wspomaga przepływ limfy, by redukować obrzęki. Rollery dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach.

Podkategorie

 • Rękawy

  Medyczne rękawy uciskowe używane są w terapii obrzęków limfatycznych w obrębie ramienia. Są one również stosowane przez amazonki po przeprowadzonych operacjach piersi. Właśnie dlatego w naszym sklepie Dla Amazonek możesz zakupić najlepsze rękawy uciskowe od uznanych producentów!

  Rękawy uciskowe

  Zamówisz u nas rękawy uciskowe od marki Avicenum, która dostarcza wysokiej klasy produkty medyczne tworzone z naciskiem na skuteczność, wytrzymałość oraz wygodę. Oferowany przez firmę Avicenum rękaw uciskowy na obrzęk limfatyczny doskonale sprawdzi się po mastektomii oraz innych zabiegach, a także w leczeniu obrzęków. Dzięki specjalnej konstrukcji zapewnia optymalny stopień kompresji, a przez to pomaga w redukcji obrzęków. Technologia Sanitized® daje dodatkową ochronę przed bakteriami i grzybami. Rękawy oferowane są w różnych rozmiarach do wyboru.

  Kiedy stosuje się rękawy uciskowe?

  Kompresjoterapia wykorzystująca wyroby uciskowe jak rękaw uciskowy wspomaga prawidłową pracę układu krwionośnego – zapobiega nieprawidłowemu przepływowi krwi i dzięki temu redukuje obrzęki. Rękawy uciskowe oferowane są w wariantach z rękawiczką oraz lamówką, aby zapobiegać ich zsuwaniu się.

  Główne wskazania do stosowania rękawa uciskowego:
  - mastektomia i inne zabiegi na piersiach
  - zabiegi usuwania węzłów chłonnych pachowych
  - obrzęki pourazowe
  - obrzęk pooperacyjne

  Rękaw uciskowy – jak wybrać najlepszy model?

  Dobierając odpowiedni rękaw uciskowy po mastektomii, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim ważne jest dopasowanie rękawa do ramienia, ponieważ tylko wtedy kompresjoterapia może przynieść oczekiwane rezultaty. Również istotna jest jakość wykonania rękawa, aby jego codzienne stosowanie mogło być w pełni komfortowe.

  Przy zakupie należy dobrać rękaw uciskowy na obrzęk limfatyczny pod kątem rozmiaru, a także wersji – krótka albo długa dla dłuższych ramion. Dobry rękaw uciskowy powinien być też wygodny w noszeniu oraz higieniczny, na przykład dzięki zastosowaniu specjalnych apretur o działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Za najwygodniejsze uznawane są rękawy okrągłodziane z płaskimi szwami.

Aktywne filtry